Alüminyum Doğrama

Alüminyum Doğrama
Gelişmekte olan sanayi faaliyetleri neticesinde yapılan inşaat öncesi ve sonrası dönemde rastladığımız, doğrama denince ilk akla gelen alüminyum, hayatımızın teknik ve mimari alanlarında karşımıza çıkmaktadır.

Etrafımıza baktığımızda her köşe bucakta farkına her zaman varmasak da görmekte olduğumuz yapıların birçoğu bu elementin dönüştürülmüş halinden oluşmaktadır. Örnek verecek olursak can güvenliğini sağlamak adına yaptırdığımız korkulukların büyük kısmı alüminyum doğrama malzemelerden oluşmaktadır.
Gerek çevre dostu oluşu gerek işlevselliği yönünden tüketiciyi üzmeyen bu sanayi ürünü hayatımızda birçok alanda sorunsuz bir kullanıma vesile olduğundan bizlerin de vazgeçilmezi konumuna gelmiştir.

Günümüz şartlarında mevsimsel hava değişimlerinden ikamet ettiğiniz yerde cephe kaplaması olsun kapı pencereler olsun korunmak için başka alternatifleriniz olsa da en doğru seçimin alüminyum doğrama olduğu aşikârdır.

Yenilenebilir bir yapıda olması nedeniyle çevre kirliliğinin de önüne geçen bu ürünün yakınlarımızda anbean olması yararımızadır. Isı yalıtımı yönüyle de bizleri zora sokmayan şekillendirilmesi ve uyum sağlaması da uzman kişileri açısından oldukça zahmetsizdir. Bakırla kıyaslandığında fazla bulunabilmesi, işlenip üretimde kullanılması ve fiyatının oldukça uygun olması nedenleriyle oldukça istikrarlı bir tablo çizdiğini göreceksiniz. Zira işin detayına baktığımızda da teknolojik faaliyetler sonucu evrime uğrayan, çağdaş yapılanmayı esirgemeden icra eden güven odaklı bir elementin getirisidir.

19. Yüzyılın ortalarına doğru geliştirilen eloksal yöntemi (yüzey kaplama) ile yeni bir boyut kazanmış görünümü ve yapısını tamamen kendine adapte etmeyi başarmıştır. Alüminyum kaynaklarının doğru kullanımıyla insanlık birçok alanda ilerleme kaydedip kendisiyle bütünleşmiş bir yol üzerinden devam etmektedir. Araçların, döner kapıların, menfezlerin ve birçok yapının mimarisi de bu yoldan geçmektedir elbette.

Değişkenlik gösteren kullanım alanlarına, miktarına, hangi yönde geliştiğine, kime ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın her zaman devamlılık gösteren duruşuyla, doğa ve insan kaynaklarına uyumlu olmasıyla hayatımıza çoktan yerleşmiş durumdadır alüminyum. Sayısız biçim ve iş görme potansiyeliyle bizlerin hep yanında olmuş destek niteliği taşımıştır. Çevreye duyarlı bir yapının içinde alüminyum doğrama olmaması düşünülemeyecek bir şeydir. Üretim maliyetini, ulaşılabilirliğini, uyum sağlama ve geri dönüşebilir olma özelliklerini de hesaba kattığımızda durum ortada olacaktır. Firmamız bunları sizin için hesaplayıp kullanım rahatlığını ön planda tutmaktadır.

 

 

Alüminyum Doğrama

Kadıköy Alüminyum firması olarak siz değerli müşterilerimize tüm alüminyum marka ve modellerde hizmet vermekteyiz.

Tercih edilen markalar arasında Çuhadaroğlu Alüminyum Doğrama sistemeleri , Feniş Alüminyum Doğrama Sistemleri , Asaş Alüminyum Doğrama Sistemleri ,Saray Alüminyum Doğrama Sistemleri ,Kurtoğlu Alimunyum Doğrama Sistemlerini sıralayabiliriz.

ÇUHADAROĞLU alüminyum markasında kullanılan; AC 50 SISTEM , AC 70 SISTEM, C50 SISTEM , C60 SISTEM, DE 50-SE 50 SISTEM DE 60-SE 60 SISTEM, 67 SISTEM, IZO 75 SISTEM, IZO51SISTEM, IZOC60 S SKY 50-60-70, SLS 3 serileri en çok tercih edilern modeller arasında gelmektedir.

Alüminyum doğrama profilleri kullanım alanlarına göre ısı yalıtımlı profil ve yalıtımsız seri alüminyum profiller olarak iki guruba ayırabiliriz.

alüminyum profil fiyatları yalıtımlı veya yalıtımsız alüminyum doğrama modellerine göre farklılık gösterebilir.

ısı yalıtımlı alüminyum doğrama lar iki ayrı malzeme arasına sert pvc ısı köprüsü ile birleştirilmeden önce iki farklı renkte boyanabilir .Böylece ısı yalıtımlı alüminyum doğrama lar da iç ve dış renk tercihleri müşteri tarafından seçilebilir.

alüminyum doğrama ağırlıkları seçilecek marka ve profil çeşitlerine göre farklıdır.
SARAY alüminyum ALDOKS, C50 SERİSİ , C60 SERİSİ , T60 SERİSİ , C50 SERİSİ

Yalıtımsız ve ekonomik serilerdir.

Mimari projelerde  Tüm sistem serilerinin  detayları , dwg çizimleri , pdf çizimleri , katolog resimleri firmamız tarafından verilmektedir.

dwg ,autocad 2004 , autocad 2005,   autocad 2006 ,  autocad 2007 ,  autocad 2008 ,autocad 2009 ,   autocad 2010 ,  autocad 2011 ,  autocad 2012 , autocad 2013

fortmatlarında ve pdf imalat çizimleri mimari bürolara verilmektedir.

Firmamızın kullandığı alüminyum doğrama makinaları özçelik marka , yılmaz makine ,bosh , hilti , Black & Decker markalarıdır.

ısı yalıtımlı alüminyum doğrama fiyatları kullanılan markalara göre değişebilir

Çuhadaroğlu Alüminyum DE 60 serisi genelde kullanılan seridir. Asaş alüminyum ısı yalıtımlı profillere eko seri ısı yalıtımlı modeli Rwt 55  tir Isı yalıtımlı doğrama ağırılığı 1,1 kg/mt. , Rwt 64 ısı yalıtımlı  pencere orta büyüklükteki pencereler için ideal ısıyalıtımlı alüminyum doğrama fiyatı 50 – 55 tl dir  ,yüksek katlı binalarda Asaş Alüminyum Rwt 67 kesitleri ve alüminyum doğrama detayı  idealdir. Elit projelerde Rwt 74  serisi ,Hebe Schiebe Sürme  tercih edilmektedir.Hebe Schiebe aksesuar fiyatları 550 €uro dur .Aşas Alüminyum Yalıtımsız Alüminyum doğrama seriler inde Geze kapı hidrolikleri , geze kapı pompası kullanıldığıda kapı rahat çalışır .Rw 45 45 mm taban ölçülerine sahim eko seridir. Yalıtımsız alüminyum pencere modellerinden  Rw 46 istenilen renklerde statik fırın boya tekniği ile boyanabilir.  Rw 55  ve Rw 60 serileri Vitrin doğramalarında Dorma Kapı hidroliği kullanılarak yapılmaktadır.,Bina giriş Kapılarıda  dorma kapı hidroliği fiyatları biraz pahalı olmakla beraber 500 kg ağırlığına kadar kapatma gücü vardır.İç mekan alüminyum hebeschiebe sürme  kapılarında kullanılan kapı modelleridir. Apartman giriş kapılarında ayrıca geze otomatik kapı ve kayar kapılar tercih edilmektedir.

Feniş Sistem alüminyum doğrama katolog larında verilen profil kesitleri ve alüminyum profil ağırlıkları malzeme kalınlıklarına göre her alüminyum profil için farklıdır.Saray Alüminyum C 60 serisi piyasa fiyatları 30 -35 tl /mt olarak hesaplanmaktadır.Saray bond renk kartelasında Ahşap desenli modelleri mevcuttur.Naturelbond en son uyguladığımız projede NB081 bakır renk tercih edilmiştir.Naturelbont fiyatları 218 – 22 USd /m2 dir.Naturelbond Renk kartelasında bulanan renklerin tamamı stoklarda olmadığı için genelde kullanılan renk tercihleri krem , beyaz , siyah ,metalik gri alucobond renkleri satılmaktadır.Türkiyede kompozit paneli ilk duyaran marka olan alucobond dur. Alucobond kompozit panel ithaldir.Alucobond m2 fiyatları 35 €uro ,albond fiyatları 18 usd , alpolic kompozit panel ebatları 125 x 320 ölçülerindedir. Kompozit panel cephe kaplama malzemeleri kalınlıkları 4 mm dir.

Hemen Ara
Navigasyon