Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama

 

 ISI YALITIMLI ALÜMİNYUM DOĞRAMA
Enerji kaynaklarının sürekli tüketildiği günümüz koşullarında bulunduğumuz çevrede barınma ihtiyacı için yatırımlar yapmaktayız. Doğa dostu ürünlerin kullanılması bize ve geleceğimize her açıdan olumlu yansıyacaktır. Bu nedenledir ki kapı ve pencere sistemleri gibi birçok mimari alanda alüminyum metalinin gerekliliğini görür ve kullanma ihtiyacı hissederiz. Alternatiflerine oranla, kullanım rahatlığı sunan, uzun vadede sorunsuz bir işlev özelliği gösteren ısı yalıtımlı alüminyum doğrama yakınlarımıza tavsiye edebileceğimiz bir üründür.
Nihai durumlar da ele alındığında sanayi ve inşaat sektöründeki gelişmelere uyum sağlayan ham maddelerin dönüştürülmesiyle alüminyum da dönüştürülerek çeşitli iç ve dış cephelerde kullanılmaya başlanmıştır. Alüminyum doğramayı yalıtıma duyarlı hale getiren ısı yalıtım bariyeri barındıran profilin de eklenmesiyle ısı geçirgenlik kat sayısı en uygun düzeye çıkarılmış ve dış unsurların içeriyi rahatsız etmesinin önüne geçilmiştir. Doğaya zararı olmadan, geri dönüştürülme açısından ”ben buradayım” diyen, ses ve ısıyı izole etmede üstün özellikler gösteren bir üründür ısı yalıtımlı alüminyum doğrama ürünleri. Enerji kaynaklarının tasarrufunda her zaman destekçi konumunda olacak, şık ve şekillenebilir yapısıyla kullanıcısının yanında olacaktır. Bir polimer (çok parçalı) olan polyamid yardımıyla iletkenliği ve yalıtımı uygun vasıflara getirilerek koşulları iyileştirilen alüminyum doğrama ilk başta yalıtımsız alüminyum doğramaya göre pahalı gibi gözükse de ilerleyen dönemlerde bunun ne kadar doğru bir tercih olduğunu fark edeceksinizdir. İstikrarlı bir kullanım sunarak diğer seçenekleri de geride bırakan ürünlerimiz sizlerin memnuniyetini temel alarak tasarlanmışlardır. Öncelikle yatırım harcamalarının azaltılması; ısı, sıvı gibi geçirgenlerin kullanıcıyı rahatsız etmemesi, doğal kaynakların yerinde kullanılıp en gerekli şartların sağlanabilmesi için doğru malzemenin seçilmesi esas olandır.
Genellikle doğrama sektöründe kullanılan yöntemlerin zorlu ve maliyeti yüksek noktalara temas ettiğini görürsünüz. Disiplinli, etkileşimi yüksek çalışma yöntemleriyle kurumumuz sizi doğru güzergâhtan götürmeyi hedef almıştır. Çevresel faktörlerin de yaşamayı zorlaştırdığı şu hassas zamanlarda yapıların mukavemetini önemsemekteyiz. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama demek kendi yaşadığımız mahalde ileride doğacak sorunların önüne geçmek demek oluyor. Kullanıcı emniyetini, rahatını önemseyen kurumumuz, geleceğe dönük, hayatı kolaylaştıran yapıları, çalışanlarımızın da özverili halleriyle sizlere ulaştırmayı amaçlıyor.

 

Isı köprülü alüminyum profiller kullanılarak yapılan alüminyum doğrama modelleridir.
Isı yalıtımlı pencere ve kapı profilleri m2 ağırlıkları hesaplanırken profil kalınlıkları dikkate alınmalıdır.
İki ayrı Profil ortasında bulunan sert pvc malzeme ile birleştirilerek tek parça haline gelir.

Projeli işlerde ısı yalıtımlı alüminyum doğrama şartnamesinde verilen detay ve ölçülere göre teklif çalışılmaktadır.
Böylece dış mekan ısısı ile iç mekan ısı kontrolü yapılarak maksimum yalıtım sağlanır.
Isı yalıtımlı alüminyuım doğrama fiyatları profil ağırlıklarına göre değişmekle beraber yaklaşık 50 – 70 tl/ mt dür.
Isı Yalıtmlı alüminyum doğramalar villalarda toplu konutlarda tercih edilmektedir.

Günümüzde Pvc Doğramaya alternatif olarak ısı yalıtımlı alüminyum doğramalar tercih edilmektedir
Isı yalıtımlı alüminyum doğrama ağırlıkları yalıtımsız seri profillere göre % 10 – 15 daha fazladır.

Gerek iç gerekse dış kaplama sistmelerinde aluminyum doğramnın ısı yalıtımı sağlaması amacıyla yalıtkan profillerin kullanılmasıyla oluşur.

Alumuniyum yapısı itibari ile iletken bir malzemedir. Bu sebepten dolayı doğramın yapsına müdahe edilirek içine polyamid meteryal eklenir.

Polyamid’li aliminyum doğrama ısı ve ses yalıtımı çok iyi olan bir yapı haline gelmiş olur.

 

Isı ve ses yalıtımlı Aluminyum Doğramaları Neden Tercih Etmelisiniz?

  • Kışın soğuk iklimden yazın sıcaktan koruyarak masrafları düşürür. İşletme giderlerinden tasarruf sağlamış Olursunuz.
  • Stabil bir sıcaklık elde ederek rahatlık ve konfor sağlar.
  • Dış kaplamalarda binayı dış etkilere karşı (rutubet) korur.
  • Camlarda oluşacak kırağı ve buhulanmayı önlemek için.
  • Ses yalıtımı sağlayarak iş odağını arttırır.

 

Özellikle ses, sıvı ve ısı izelasyonu sağlayan aluminyum doğrama çerçeveleri ve camlar kullanan firmamız.
Çevre koşullarına, rüzgar ve zamana karşı dayanıklı A kalite ürünler kullnarak Müşteri memenuniyetini ön planda tutmaktadır.

 

Hemen Ara
Navigasyon