Giydirme Cephe

Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme cephe veya diğer ismiyle perde duvar çok katlı binaların dış cephelerinin çoğunlukla camdan oluşan bir dış kaplama duvar ile kapatılması işlemidir. Giydirme cephe sistemleri genellikle döşemelere ve kolonlara asılır ve statik olarak taşıyıcı özelliği yoktur. Dış cephe giydirme sistemleri inşaat teknolojilerinin ilerlemesi ile birlikte son yirmi yılda yaygınlaşmaya başlamıştır.

Strüktürel Silikonlu Alüminyum Stick Cephe Sistemi

Dışarıdan bakıldığında alüminyum profilin görünmediği, tümüyle cam bir görünüm oluşturan cephe sistemidir. Camlar arasındaki fuganın genişlik ve derinliği mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda olabilir. Bu sistem özellikle geleneksel cam cephe sistemlerine karşı ekonomik bir alternatif olarak kullanılmaktadır.

Kasetli Strüktürel Silikonlu Alüminyum Stick Cephe Sistemi

Kasetli cephe sisteminde; camlar, alüminyum profillerden oluşturulan kasetler üzerine, strüktürel silikon ile yapıştırılır. Fabrikada hazırlanmış camlı kasetler sahada hızlı montaj imkânı sağlar. Camın sadeliğinin ve asaletinin ön plana çıktığı bu sistemde, gizli kanat kullanılması sayesinde açılır kanatların algılanmaması dışardan sadece cam görünümü elde etmeyi ve yapıya komple bir şıklık getirilmesini sağlamaktadır.

Yarı Kapaklı Alüminyum Stick Cephe Sistemleri

Bu sistemde kapaklar sadece yatay ya da düşey olarak kullanılır. Diğer yönde ise silikon veya fitil kullanılarak ayrı bir cephe oluşturulur. Bu iki cephenin birleşmesinden oluşan bu sistem diğer sistemlerin tüm avantajlarını taşır ve çeşitli profil seçenekleri sunar.

Alüminyum Panel Cephe Sistemleri

Alüminyum giydirme cephe sistemi ile oluşturulmuş bina kabuğunun modüler bir teknik kullanılarak teşkil edilmesidir. Sistem içerisinde yer alan farklı derinliklerdeki profillerle büyük açıklıkların geçilmesi ve ağır cam yüzeylerin cepheye taşıtılması sağlanır.

Çift Cephe Sistemleri

Bina kabuğunun ikinci bir cephe ile desteklenmesi sayesinde uygulanan çift cidarlı bir çözümleme yöntemidir. Diğer giydirme cephe sistemlerini bir arada kullanma imkânı sunar. Özellikle ısı ve ses yalıtımının önem arz ettiği durumlarda önerilmektedir.

Bütün cephe sistemleri uygulamalarını en uygun fiyat ve yüksek kalite ile yapan firmamız, İstanbul Ümraniye Şerifali mahallesinden İstanbul’un bütün semtlerine hizmet vermektedir.

Cephelerin çirkin görüntülerini modernize eden bir ürün grubudur. Giydirme Cephe yapılan proje’ye ve müşterilerimizin isteği doğrultusunda, kapaklı giydirme cephe, silikon giydirme cephe,spider giydirme cephe,kompozit giydirme cephe seçenekleri ve ÇUHADAROĞLU, FENİŞ, SARAY ASAŞ ALUMİNYUM profilleri kullanılır. Şişecam pantentli reftlekte temperli ısıcam uygulanır.

 

Hemen Ara
Navigasyon