Polikarbon Uygulamaları

Polikarbon İşlem Ve Uygulamalar

Plikarbon uygulamalarından bahsetmeden önce, polikarbon nedir ne işe yarar, onlardan bahsetmek daha uygundur.

Polikarbon: İlk defa general elektrick ve bayerin ortaklaşa sentez haline getirdiği kısaltılmış olan PC ‘ dir. Polikarbon. Işığın geçirgenliği cama yakın, ısı ve kimyasal maddelere, çizilmeye, daerbelere yüksek dayanırlılığı, gıdaya uygun şeffaf plastk malzemelerin adıdır.

Polikarbon Teknik Özellikler Nelerdir?

Polikarbon teknik özellikleri bakımında sıralarsak,

yoğunluk :1.21 gr cm

kullanılan sıcaklık aralığı: -100 santigrat derece ile yaklaşık + 135 dereceye kadar çıkar.

Erime sıcaklık index: erime sıcaklığı 250 dereceden başlar.

Kırılma indexi : 1.585

Işık geçirgenliği: yuzde 90

Polikarbon Uygulamaları Nelerdir?

Polikarbon genel olarak evlerin teras kısmında , cafelerde, kışın yeşleşim amaçlı kullanılan bahçelerde, üretim amaçlı sera kurulumunda, bina girişlerinde, uygun renk ve kalınlıklarında, fabrikaların yüksek çatılarında, havalandırma amacıyla da kullanılan ve uygulanan dayanıklı ve görsellik bakımında ilgi çekici uygulamalardır. Polikarbon bir çok kullanım özelliği sebebiyle üretim olanakları çok gelişmiştir. Polikarbon levha çok faktörlü kullanım nedeniyle ilgi görmektedir. Bu levhaların kullanım yerleri çeşitli olup mesela bir kış bahçesi yapmak isteyen kişi hem ısının içeriye hapsedilmesi hem de güneş ışığından faydalanmak için veya dışarıdaki soğuk etkenlerin içeriye sızmaması, sıçak bahçesinden dışarıdakileri gözlemek isteyenler bu durumda polikarbon levhalardan faydalanmaktadır. Bu levhalar sayesinde ısının içeride kalması mümkün olup kişileri canlı cansız dışarıdaki tüm olumsuz etkilerden korur. Bunlar dışında binaların dış cephelerin kaplanması ve gözlüklerin cam kaplanmasında, çatıların kaplamalarında, aklımıza gelebilecek ve doğal süreçlerden etkilenmeyecek biçimde insanların kullanımına sunulan nitelikli uygulamalardır.

Polikarbon Konusunda Üretim Yapan Firmalar

Teknik altyapısı, bilgi birikimi ve doğal çevre konusunda duyarlılık testini başarılı bir şekilde geçmiş olan firmamız sizin için hizmetlerini en iyi şekilde sunmaktadır.

Polikarbonun Yaşamımızdaki Yeri Ve Önemi

Yaşamamızı kolaylaştıran polikarbon uygulaması gelecek yıllarda da kendi konumnunu koruyacak ve nesillerin hayatını önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Günümüzde tüm üretim alanları etkileyen polikarbon üreticileri de bu konuda önemli derecede maddi olanaklara sahip olmuşlardır.

Teraslar da , kafe , kış bahçesi, sera, bina girişi saçaklar da müşterilerimizin istekleri doğrultusunda değişik renk ve kalınlıklar da uygulanmaktadır. Ayrıca fabrika çatılarında havalandırma penceresi , duman çıkış penceresi, ışıklık amacıyla uygulanmaktadır.

 

Hemen Ara
Navigasyon