Alüminyum Pencere Modelleri

Alüminyum Pencere Modelleri

Evlerinizin doğayla iletişime geçtiği, iç mekâna hayat ve canlılık veren yerler; pencereler… Evlerinizin aydınlanması ve havalanmasında pencerelerin önemi büyüktür. Sıcak ve soğuk gibi ısı değerlerinin ayarlanması ve yalıtımın sağlanması en evvel pencereler ile başlar. Tüm bunlar yapılırken estetik ve dekoratif kaygıların da göz önünde bulundurulması değişik ve çeşitli pencere modellerini karşınıza getirecektir. Günümüzde yaygın olarak ahşap, PVC ve alüminyum doğrama pencere modelleri tercih edilmektedir. Alüminyum doğrama pencere modelleri özelikleri ve farkındalıkları ile biraz daha ön planda yer almaktadır.

Neden Alüminyum Doğrama?

Alüminyum doğrama uzun ömürlülüğü, çevre dostu olması, ısı yalıtımlı olması ve dekoratif olma özelliğinden dolayı kapı, pencere, cam balkon sistemi gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Özellikleri itibariyle ahşap ve PVC doğramalara göre daha çok tercih edilmektedir. Uzun bir geçmişe dayalı bilgi birikimi ve tecrübe ile İstanbul’un tüm semtlerine, alüminyum doğrama alanında hizmet vermekteyiz.

Alüminyum Doğramayı önemli kılan özellikleri

Alüminyum doğramayı tercih edilebilir ve üstün kılan, onu öne çıkaran özellikleridir. Bu özellikler şöyle sıralanır;

1.Daha uzun ömürlüdür

Doğada her iklim koşulunda dayanıklılığı göze çarpar.

2.Seçenekleri fazladır

Ahşap ve PVC doğramalar belli boyutlar içinde sınırlı olmak üzere uygulanabilmektedir. Alüminyum doğrama her boyutta ve her yerde uygulanabilme imkânı vardır.

3.Çevre dostudur

Kaynakların hızla tükendiği ve bunula birlikte çevre kirlenmesinin de büyük boyutlara ulaştığı biz zamandayız. Temiz bir maden olan alüminyum yine temiz yöntemlerle elde edilmektedir. Hurdasının da geri dönüşümle tekrar kullanılabilmesinden dolayı çevredir.

4.Isı yalıtımlıdır

Dünyada enerji kaynaklarının hızla tükendiği ve kısıtlı olduğu düşünülürse ısı yalıtımının önemi çok büyüktür. Alüminyum doğramanın farklı profiller uygulama imkânı sunması yalıtımın detaylı, sağlıklı ve ekonomik olmasını sağlıyor.

5.Dekoratif olmasıdır

Kullanılan mekân ve bulunduğu yerdeki her objeye uyum sağlayan seçenekleri size sunar. Renk çeşitliliği ve çok sayıda profil imkânı verir.

Alüminyum Pencere Modelleri

Alüminyum pencere modelleri kullanılacak mekân, işlevi ve isteğe göre çeşitlilik arz edebilmektedir. Boyutları istenen ölçülerde yapılabilmektedir. Yalıtımlı olup olmaması da mekân, işlevi ve tercihinize göre belirlenir. Renk konusunda mekân ve ortama göre belirleme imkânı vardır. Sürgülü veya katlanır olması da mekâna, beklenti ve tercihlerinize göre şekillenecek modellerdendir. Alüminyum pencere modellerinin tamamı yukarıda sayılan özellikleri içinde barındırmakta ve size bu ürünleri sunmaktayız.

Hemen Ara
Navigasyon